Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 kwietnia 2024r. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a Aleksandra Wąsik, która zakończyła swoją przygodę z wiedzą pożarniczą na etapie powiatowym.

Turniej oficjalnie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku- Kamiennej mł. bryg. Marcin Jasiński, który życzył uczestnikom trafnych odpowiedzi i znalezienia się w gronie laureatów. W konkursie wzięło udział 37 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz ostatnią grupę stanowiły szkoły ponadpodstawowe.

Poziom wiedzy zaprezentowanej przez młodzież biorącą udział w turnieju był niezwykle wysoki i wyrównany. Kiedy emocje opadły uczestnicy turnieju zostali zaproszeni przez strażaków na herbatę i pączki. W oczekiwaniu na wyniki i podsumowanie turnieju ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna opowiedzieli jak wygląda całodobowa służba strażaka.