Klasowy konkurs recytatorski w klasie 3a

Dnia 19 kwietnia 2024 roku w klasie 3 a odbył się klasowy konkurs recytatorski pod tytułem „ Julian Tuwim- czarodziejem słów”.

Głównym celem konkursu była popularyzacja utworów Juliana Tuwima, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie warsztatów umiejętności recytatorskich a przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zbliżający się „Dzień Książki”.

Uczniowie samodzielnie wybrali sobie najciekawszy wiersz, aby ciekawie i barwnie go zaprezentować przed całą klasą.

W konkursie pojawiły się takie wiersze jak: ”Lokomotywa”, „Pan Maluśkiewicz”, „Ptasie radio, „Abecadło”, „Dwa Michały”, „Okulary”, „ Cuda i dziwy”.

Wiersze Juliana Tuwima od zawsze zarazem bawią, jak i uczą „ stąd” atmosfera w trakcie konkursu była wspaniała.

Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Ewa Barańska Ździebło i uczennica klasy – Maja Wosiek.

Zwycięzcami konkursu zostały:

I miejsce – Alicja Wrona

II miejsce – Łucja Olczyk

III miejsce – Alicja Wlazło

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomem i drobnym upominkiem, pozostali uczestnicy drobną słodkością.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję – wychowawca klasy Basia Ziemniak