Eko – Wycieczka do lasu klasy 3a

Korzystając z aury – klasa 3a we wtorek – 16 kwietnia wybrała się na wędrówkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las wiosną oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością o tej porze roku.

Dzieciaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami pod czujnym okiem wychowawczyni klasy i wspaniałej przewodniczki – p. Agaty Szlęk – Sitkiewicz.

Dzieci poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Przypomniały sobie o różnorodności szaty roślinnej lasu: tj. drzewach iglastych, liściastych, krzewach, mchach i runie leśnym. Słuchały odgłosów lasu, świergotu ptaków. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka wzbogaciła wiedzę uczniów oraz miała walory zdrowotne.

Pełni uporządkowanej wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

Jeszcze raz dziękujemy pani Agacie Szlęk – Sitkiewicz.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią.