Andrzejki w klasach 1-3

Andrzeju, nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj…

Andrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Od wieków w noc św. Andrzeja dziewczęta spotykały się, aby poznać swoją przyszłość, chłopcy zaś spotykali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. I tak 30 listopada we wszystkich klasach 1-3 naszej szkoły uczniowie przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, po czym wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Nie zabrakło ustawienia bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce z repertuaru dziecięcego, zaś energię zapewnił słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Wybierz język / вибрати мову