Wizyta kolejarza w klasie 3a i 3b

Dzień Kolejarza obchodzimy 25 listopada, w dniu patronki kolejarzy – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Święto to jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii kolei i zawodu kolejarza.

Z tej właśnie okazji klasy 3a i 3b zaprosiły do naszej szkoły pana Adama Miernika pasjonata kolejnictwa i kolekcjonera przedmiotów z nim związanych (a prywatnie dziadka uczniów z naszej szkoły i przedszkola).

Nasz gość opowiedział o pracy kolejarza, pokazał mundur kolejarza oraz akcesoria związane z pracą na kolei.

Uświadomił uczniom też jak bezpiecznie podróżować pociągami oraz jak zachowywać się w czasie pobytu na dworcu. Najwięcej jednak radości sprawiła wszystkim możliwość samodzielnego kasowania biletów oraz przymierzania czapek kolejarzy z różnych części Europy.

Na zakończenie złożyliśmy panu Adamowi serdeczne życzenia oraz podziękowaliśmy za przekazaną wiedzę na temat zawodu kolejarza.

Całą wizytę uwieczniliśmy na zdjęciach .

Wybierz język / вибрати мову