Wizyta studyjna w Bostonie w USA

W dniach 05 – 12.06 nauczycielka języka angielskiego oraz informatyki z naszej szkoły, p. Małgorzata Kosińska brała udział w edukacyjnej wizycie studyjnej w Bostonie w USA w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego i dzięki ogromnemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog jako jedyna organizacja z Europy Wschodniej i jedna z dziewięciu w Europie została przyjęta do elitarnego grona Scratch Education Collaborative (edycja 2022-2023) – najszerszej międzynarodowej inicjatywy i sieci współpracy, która łączy i wspiera podmioty korzystające w swojej pracy z zasobów i możliwości programu Scratch.

Scratch to najpopularniejszy na świecie język programowania dla dzieci, który tworzy Fundacja Scratcha zlokalizowana na najlepszej uczelni technologicznej na świecie: Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA.

Pani Małgorzata wraz z grupą 16 nauczycieli z całej Polski, uczestniczyła w:

– spotkaniu z Mitchelem Resnickiem twórcą wizualnego języka programowania Scratch oraz pomysłodawcą serii Lego Mindstorms w MIT Media Lab na Massachusetts Institute of Technology

– spotkaniu z Senior Software Engineer w Scratch Foundation

– warsztatach w DevTech Reaserch Group przy Boston Collage na temat metodycznego podejścia do nauki programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wykorzystaniem narzędzi ScratchJr i Kido

– wykładzie na Harvardzie „Tech Talk: Summer Cyber Safety” prowadzonym przez Erin Courville, ekspertkę od cyberbezpieczeństwa oraz IT, która omówiła najważniejsze problemy związane z tematem cyberbezpieczeństwa

– spotkaniu EiE (Engineering is Everything ), przedstawicielką działu edukacyjnynego w Museum of Science, która omówiła sytuację w szkołach i przygotowanie nauczycieli w Stanach Zjednoczonych, przedstawiła programy nauczania oraz materiały dla uczniów i nauczycieli wykorzystujące program Scratch w nauczaniu dzieci.

Zwiedzanie uczelni i muzeum MIT, wizyta na Harvardzie i w lokalnych klubach kodowania (Clubhouse) oraz spotkania z liderkami i liderami nauki programowania dla dzieci i młodzieży na świecie, miały na celu wymianę doświadczeń i czerpanie nowych inspiracji. Wyjazd edukacyjny p. Małgorzaty Kosińskiej do Bostonu i Nowego Jorku na pewno zaowocuje wieloma pomysłami w nowym roku szkolnym.

Wybierz język / вибрати мову