Klasa 5c na wycieczce

         20 czerwca 2023 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do ,,Zagrody w Zakrzewie”. Gospodarstwo agroturystyczne to wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonała okazja do poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Największy zachwyt wśród nas wzbudziły alpaki, które okazały się bardzo towarzyskimi zwierzętami. Okazało się, że każda ma swoje imię i na nie reaguje. Pozwalały się głaskać, przytulać i chętnie zjadały smakołyki przez nas podawane. Właściciel Zagrody przekazał nam wiele interesujących wiadomości o tych ciekawych zwierzętach. Byliśmy zdumieni ich spokojem i ciekawością. Okazało się, że każda ma swoje imię i na nie reaguje. Pozwalały się głaskać, przytulać i chętnie zjadały smakołyki przez nas podawane. Dowiedzieliśmy się, że alpaki w Zagrodzie pomagają w alpakoterapii, a ich wełna jest hipoalergiczna, cieplutka, lekka i droga.
Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla nas wymienić należy oprócz karmienie alpak, kóz, królików przejażdżkę quadem, zawody farmera, czyli bieg z drewnianą łyżką i cebulą, napełnianie wiadra wodą, rzut kaloszem oraz przeciąganie liny.
Pobyt w Zagrodzie w Zakrzewie dostarczył nam wielu wrażeń i radości.

 

Wybierz język / вибрати мову