Dzień Dziecka w klasie 5c

        Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Pierwszego czerwca każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo – to w końcu jego dzień! Klasa V C postanowiła tegoroczne święto celebrować wyjątkowo. Uczniowie postanowili wybrać się pod opieką wychowawczyni, p. Renaty Kubik, p. Bożeny Kwiatkowskiej oraz rodziców: p. Marty Biernackiej i p. Katarzyny Zielińskiej do Kieleckiego Tańca na spektakl „Kopciuszek”.
        Historia Kopciuszka Kieleckiego Teatru Tańca to taneczno-muzyczne widowisko, zrealizowane środkami szeroko pojętego tańca jazzowego i neoklasycznego. Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej- taneczne rzeźby, pełne barw i fantazyjnej formy. Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w miejsca, w których rozgrywa się historia. Dzięki przyjęciu formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej, spektakl skierowany jest do szerokiego grona wielbicieli teatru tańca. Uczniowie klasy V podczas trwającego blisko dwie godziny widowiska bawili się wyśmienicie.
      Wizyta w teatrze nie była jedyną atrakcją, ponieważ uczniowie wybrali się do Kielc pociągiem. Dla niektórych była to pierwsza podróż koleją, poprzedzona samodzielnym zakupem biletów w kasie.
      Na koniec na uczniów czekała niespodzianka w postaci lodów ufundowanych przez Trójkę klasową.
     Tego dnia wszyscy bawili się świetnie!

 

Wybierz język / вибрати мову