Leśny Dzień Dziecka  klas 1-3

Z okazji Dnia dziecka najmłodsza grupa wiekowa wybrała się do Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna.

Przed wyjściem na biwak pan dyrektor Dariusz Kasprzyk, pani wicedyrektor Joanna Białek i wychowawcy złożyli dzieciom  życzenia z okazji Ich Święta.

W Nadleśnictwie na dzieci czekała jak zawsze przemiła pani Milena Kępas – specjalistka ds. Ochrony lasu i edukacji oraz niespodzianki.

Dzieci  zobaczyły pokaz przygotowany przez Straż Leśną, wysłuchały leśnika opowiadającego o małych gadach żyjących w lesie, przeszły ścieżkę edukacyjną.

Dużą atrakcją było malowanie i robienie pieczątek leśnych, zabawy na świeżym powietrzu, muzykowanie z księdzem Mateuszem, biwakowanie i oczywiście ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dzieci uśmiechnięte i zadowolone zapewne zapamiętają dzisiejszą nietypową przygodę z lasem na długo…