„Kosmiczne podróże” z Mobilnym Planetarium

W dniach 10 i 13 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych lekcjach astronomii. Zajęcia odbywały się w namiocie sferycznym Mobilnego Planetarium „Hallo Wiedza”. Seanse astronomiczne dostosowane były do możliwości percepcyjnych poszczególnych grup wiekowych.

Uczniowie w przystępny i atrakcyjny sposób mogli zgłębiać swą wiedzę o budowie wszechświata i historii badań kosmicznych. W ramach zajęć odbyliśmy podróż przez Układ Słoneczny – lądowaliśmy na Księżycu, przechadzaliśmy się po Marsie, podziwialiśmy pierścienie Saturna, analizowaliśmy zaćmienie Księżyca. Przyswajaliśmy wiedzę dotyczącą praw astronomicznych opisujących ruch planet.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i dostarczyły im niezwykłych wrażeń.