Dzień Kota

„Czego potrzeba kotu?
Kotu potrzeba niewiele:
Pogłaskać go tylko w niedzielę,
w poniedziałek, wtorek i w środę
leciutko podrapać go w brodę,
w czwartek, w piątek i w sobotę
pobawić się trochę z kotem
i w niedzielę – znów niewiele.
A jeśli ci się uda pokochać go troszeczkę
i tym, co mu smakuje, napełnisz jego miseczkę
i mocno postanowisz nie oddać go nikomu
i zgodzisz się, by czasem porządził trochę w domu.
To zauważysz potem
(to zresztą przyjdzie z wiekiem),
że będąc bliżej z kotem,
jesteś bardziej człowiekiem.”

Gdybyśmy zapytali mruczące czworonogi, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Kota, dla naszych domowych futrzaków byłoby oczywiste, że kocie święto powinno być wpisane w kalendarzu przez 365 dni w roku (a w latach przestępnych jeszcze o jeden dzień więcej)!

17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, bezbronnym, bezdomnym kotom.

Tradycja obchodów Światowego Dnia Kota w naszej Szkole ma długą tradycję. Jednak do tej pory święto to celebrowali przede wszystkim uczniowie klas I – III, biorąc udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę i świetlicę szkolną. W tym roku w obchody Światowego Dnia Kota włączyła się całą społeczność szkolna.

Samorząd uczniowski zorganizował wystawę „Galeria sztuki z pazurem”, a obowiązkowym elementem stroju były przepaski z kocimi uszami. Zaroiło się na korytarzach od różnej maści i wielkości kotów. Światowy Dzień Kota celebrowali wszyscy: Dyrekcja, nauczyciele i oczywiście uczniowie.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego sympatycznego święta opiekunom SU: p. Renacie Kubik i p. Beacie Siuszczyńskiej oraz p. Bożenie Kwiatkowskiej i p. Małgorzacie Kosińskiej.

Dziękujemy też p. Katarzynie Rabiej, która wsparła nasze działania z ramienia Rady Rodziców.

Samorząd Uczniowski

Wybierz język / вибрати мову