Światowy Dzień Kota w bibliotece

17 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W bibliotece gościły klasy: 1a, 1b, 2a i 2b. Tematem zajęć był kot w literaturze i przyrodzie.
Dzieci czytały wiersze o kotach, poznały książki, których bohaterem jest kot i odgadywały imiona bajkowych kotów. Mówiły o kotach domowych oraz małych i dużych kotach drapieżnych. W dalszej części zajęć uczniowie z klas pierwszych obejrzeli film „ 40 ciekawostek o kotach”, zaś uczniowie klas drugich „31 faktów potwierdzających jak niesamowitymi zwierzętami są koty”.
16 lutego bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki z klas 0 gr IV, a 20 lutego gr V. Dzieci wysłuchały bajki „Kot w butach” oraz śpieway piosenki: Kotek Staś, Idzie kot i Wlazł kotek na płotek.
16 lutego przeprowadzone zostały również zajęcia w przedszkolu w grupie pierwszej. Dzieci otwierały okienka w kartonowej książeczce „Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?” w poszukiwaniu pluszowego szczurka.
Uczestnicy zajęć otrzymali kolorowanki przedstawiające kota.

Wybierz język / вибрати мову