14 PAŹDZIERNIKA -DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”

D. Beisser

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów składa  najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Życzymy Wam wielu sukcesów zawodowych i dużo cierpliwości. Bardzo dziękujemy za wszelkie rady, pochwały i słowa krytyki. To właśnie dzięki Wam mamy możliwość stania się mądrymi i wartościowymi ludźmi.
 Dziękujemy, że jesteście z nami!

                                                                                                                                                                                                                        Samorząd Uczniowski

Również dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami postanowiły uczcić ten dzień i podczas zajęć świetlicowych wykonały kwiaty oraz bukiety z kolorowych, jesiennych liści, które podarowały obu paniom Dyrektor w imieniu wszystkich świetliczaków.

W naszej szkole w przededniu Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dwa uroczyste apele, w których uczestniczyła Pani Dyrektor Elżbieta Chajduga i Wicedyrektor – Pani Joanna Białek.  Nauczycielom życzyły radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów i satysfakcji z sukcesów.

 W grupie uczniów młodszych apel przygotowały klasa 2a i 2b wraz z wychowawczyniami – p. Jolantą Midurą i p. Elżbietą Słoką. Tańcem, śpiewem i wierszem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla pracy dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

 W drugim apelu uczestniczyli uczniowie klas czwartych oraz delegacje uczniów z klas 5 – 8.
Pełną humorystycznych wierszy część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 4C, 6A oraz 7A. Wszyscy czwartoklasiści śpiewali piosenki dedykowane nauczycielom oraz wykonali zbiorowy układ choreograficzny. Imprezę prowadziły Zuza Wiśniewska i Wiktoria Bińczyk z klasy 8C.

Nad przygotowaniem obchodów Dnia Edukacji czuwały: p. Renata Kubik, p. Małgorzata Malik, p. Izabela Ucińska oraz p. Beata Siuszczyńska. Dekorację wykonała p. Bożena Kwiatkowska natomiast nad stroną techniczną czuwał p. Piotr Czajkowski.

W Miejskim Centrum Kultury zorganizowano oficjalną część obchodów Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli przedstawiciele kuratorium, władz wojewódzkich, miejskich i powiatowych oraz dyrektorzy i nauczyciele ze skarżyskich  placówek oświatowo-wychowawczych. Celem imprezy było uhonorowanie nauczycieli, dyrektorów szkół oraz pracowników oświaty.

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymało czworo nauczycieli z naszej szkoły: Edyta Pukowska, Elżbieta Słoka, Agnieszka Metzger-Obara oraz Danuta Pająk. Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy.