Szkoła Wesoła – „Dzien Otwarty”

 

SONY DSC14. 04. 2012 r. w naszej szkole odbyła się impreza dla przedszkolaków pod hasłem  „Szkoła Wesoła” w ramach Dnia Otwartej Szkoły. Przygotowali ją nauczyciele szkoły podstawowej, a prowadziły wychowawczynie klas III.  Na uroczystość przybył Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania w Skarżysku – Kam. pan Krzysztof Myszka, dyrektorzy oraz wychowawczynie przedszkoli – Nr 6 i16, a Radę Rodziców reprezentowała pani Iwona Kotarska. Najliczniej przybyły przedszkolaki z zaproszonych placówek ich rodzice, dziadkowie, a czasem i rodzeństwo.
Dzieci mogły świetnie się bawić w kącikach zabawowych np. plastycznym, literacko –bibliotecznym, gier dydaktycznych, zabaw i gier ruchowych. Rodzice w tym czasie zaproszeni zostali na pyszne ciasto i kawę do szkolnej kawiarenki. Mogli też uzyskać informacje o zasadach funkcjonowania naszej szkoły w kąciku informacyjnym lub zapoznać się z ofertą wydawnictwa „Nowa Era” przygotowana dla uczniów przyszłej klasy I. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu Szkolnego Teatru Wyobraźni Pt. „Brzydkie Kaczątko”. Największą atrakcją cieszyły się zabawy integracyjne dla wszystkich przybyłych gości, muzyczne zabawy ruchowe dla dzieci oraz gry i zabawy ruchowe z użyciem przyborów, tj. chusta animacyjna, tunel, piłki, hokej.
Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wyruszyły w kolorowym korowodzie na zwiedzanie szkoły. Obejrzały sale lekcyjne, w których będą mogli się uczyć od września jako pierwszoklasiści, świetlicę, bibliotekę i stołówkę. Rodzice z zainteresowaniem towarzyszyli swoim pociechom.
Wspólne pożegnanie poprzedziło wręczenie zaproszonym dzieciom drobnych upominków.                                                  

Opracowała  M. Zaborowska

Wybierz język / вибрати мову