Biała Szkoła – Dzień piąty – zakończenie

09.02 był ostatnim dniem tegorocznej białej szkoły. W godzinach dopołudniowych młodzież ostatni raz mogła pozjeżdżać ze stoku „U Kuby” w Murzasichlu. Odbyło się również tradycyjne pasowanie na narciarza i snowboardzistę osób, które pierwszy raz były na białej szkole. Na stoku miały także miejsce zawody sportowe: przejazd na czas slalomem. Instruktorzy byli bardzo dumni ze swoich podopiecznych, bo wszyscy uczestnicy obozu nauczyli się jeździć na nartach lub snowboardzie.

Po powrocie do ośrodka nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy oraz mała uroczystość, bo jedna z dziewcząt Oliwia Sasal obchodziła w tym dniu swoje 12 urodziny.

Organizatorka obozu p. Edyta Pukowska podsumowała wydarzenia minionego tygodnia, podziękowała instruktorom i opiekunom za pracę z uczniami oraz młodzieży za bardzo dobre zachowanie podczas wyjazdu.

Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursów na najlepszy wiersz. I miejsce ex aequo zdobył zespół: Wiktoria Łukomska, Lena Biernacka oraz Julia Mazurek, Hania Guzikowska i Nela Jaworska-Kowalczyk, II miejsce przypadło drużynie chłopców w składzie: Franek Topór, Aleks Grzybowski, Karol Zych i Gabriel Wiśniewski.

Mistrzem ortografii została Aleksandra Wilczek.

Instruktorzy Tomasz Pukowski i Jakub Pawlikowski podziękowali i pogratulowali wszystkim uczestnikom białej szkoły za wspólnie spędzony czas i determinację podczas nauki. Wręczone zostały dyplomy za najlepsze miejsca w zawodach sportowych w kategoriach: snowboard i narty dziewcząt i chłopców.

Po obiedzie i wykwaterowaniu uczestnicy obozu zatrzymali się na nieduże zakupy na Krupówkach w Zakopanem, a następnie wszyscy udali się w drogę powrotną do Skarżyska.

Tegoroczna edycja białej szkoły była wyjątkowa. Pogoda i humory dopisały, warunki zakwaterowania oraz wyżywienie były doskonałe. Wszyscy wrócili pełni wrażeń oraz nowych umiejętności i niecierpliwością będą czekać na kolejny wyjazd. Dziękujemy p. Małgosi Kosińskiej za relacjonowanie przebiegu białej szkoły.

Wybierz język / вибрати мову