Nowoczesna pracownia językowa

Uczniowie naszej szkoły mogą już korzystać z nowoczesnej pracowni językowej.

Pracownia językowa posiada 24 stanowiska uczniowskie ze słuchawkami i mikrofonami, wbudowanymi w ławki panelami dotykowymi Quest, służącymi między innymi do rozwiązywania testów i quizów. Dodatkowo wyposażona jest w nowoczesny system Mentor Practice wspomagający nauczycieli w nauczaniu języków obcych, który zapewnia komfort nauki języków oraz pozwala na zsynchronizowaną pracę uwzględniającą indywidualne potrzeby każdego ucznia.

W tym systemie możemy skorzystać między innymi z takich udogodnień jak: prowadzenie zajęć łącząc uczniów w dowolnie konfigurowane pary, trójki lub czwórki. Technologia pozwala na wprowadzenie ośmiu niezależnych wejść audio, które w znaczący sposób pomagają w prowadzeniu efektywnych i angażujących zajęć.

Sala przeszła kompleksowy remont i została wyposażona w nowe i estetyczne meble, panele akustyczne, 75-calowy monitor interaktywny, a każde stanowisko uczniowskie posiada oddzielny panel dotykowy.

Pracownia powstała dzięki dofinansowaniu przez gminę Skarżysko – Kamienna oraz środkom własnym pozyskanym przez Zespół Szkół Publicznych nr 1.

Dyrekcja i nauczyciele dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia naszym uczniom nauki języków obcych w nowoczesnej pracowni.