Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

W ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami w dniu 11 grudnia do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów. Uczniowie z klas 4-5 zostali podzieleni na dwie grupy, każda z nich uczestniczyła w dwóch blokach edukacyjnych. Uczniowie zaznajomili się drukiem 3D oraz programem do rozpoznawania gestów.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z drukarką 3D, gdy mogli wziąć do ręki produkt, wydrukowany podczas zajęć według ich wskazówek.

Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.