Wycieczka klasy 5 A do Parku Legend

5 grudnia uczniowie klasy 5A wraz z wychowawcą p. Dariuszem Frydrykiem i księdzem Mateuszem Nowakiem uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do magicznego miejsca w woj. świętokrzyskim – „Parku Legend”. Po przybyciu na miejsce wszyscy z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli zwiedzanie multimedialnej ekspozycji, której przewodnikiem był znany muzyk –Marek Piekarczyk.

Uczniowie poznali obyczaje i obrzędowość naszego regionu z okresu przed chrztem Polski, następnie w kolejnych pomieszczeniach mogli wysłuchać legend związanych z Łysą Górą, Gołoborzem, zamkiem Krzyżtopór, Kielcami, Emerykiem, zbójem Kakiem i Madejem. Po ciekawym pokazie wszyscy skorzystali ze środka transportu czarownicy – podróż na miotle, dzięki googlom VR i ruchomym fotelom wydawała się ona na tyle realistyczna, że niektórzy chcieli ją odbyć  jeszcze raz. Miłą niespodzianką było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył uczestnikom wycieczki słodki upominek.

W drodze powrotnej dzieci wraz z opiekunami zwiedzili Zagrodę Czernikiewiczów w Bodzentynie. Jest to przykład najstarszej i jedynej tak kompleksowo zachowanej specyficznej architektury małych miasteczek o charakterze rolniczym, tak licznie występujące na terenie całej Kielecczyzny pochodzące z XIX wieku.Na koniec wycieczki …. spacer po Bodzentynie. Pan Dariusz Frydryk opowiedział dzieciom o zabudowie, przepięknym kościele i ruinach zamku , które zawsze witają na wjeździe do Bodzentyna.