Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z okazji tego święta 23 i 24 listopada w bibliotece szkolnej gościły klasy: 2a, 2b, 3a i 3b.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia historii powstania pluszowego misia, dzieci mówiły o misiu – bohaterze książek, bajek i filmów , misiach w przyrodzie. Bohaterami naszego święta były wyjątkowe misie – niedźwiedź Wojtek, kapral z armii generała Andersa, Baśka Murmańska, niedźwiedzica-żołnierka oraz kamienny niedźwiedź ze Starego Miasta w Warszawie.

Można było również obejrzeć wystawę prac przygotowanych przez klasy drugie i trzecie na konkurs plastyczny Miś – czytelnik( I miejsce Wiktoria Bator klasa II a, II miejsce Łucja Olczyk klasa 3a i Zofia Benisławska klasa III b, III miejsce Roksana Kostrzewa klasa II a i Kornelia Borkowska klasa 3b).

Wychodząc dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci żelowych misiów i ciasteczek…