Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość jej jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym roku powołano 3 osobową komisję egzaminacyjną w składzie: Gabriela Wyrwińska, Lena Wierzbowicz oraz Zosia Kępa z klasy 5a, które przeprowadziły egzamin pisemny w klasach 4 – 8  z tabliczki mnożenia  do 100. Uczniowie losowali karteczki z przykładami, a następnie rozwiązywali je mając na to dwie minuty. Po tym czasie karteczki zostały zebrane i przekazane do weryfikacji ich poprawności. Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali swoją karteczkę zostali nagrodzeni piątkami z matematyki.

Komisje egzaminacyjne przepytywały również dyrekcję, nauczycieli, szkolne sekretarki i pracowników obsługi. Większość egzaminów zostało zdanych pomyślnie i finalnie okazało się, że jest wśród nas wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia.