Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada na całym świecie obchodzony Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku nasza szkoła po raz drugi brała udział w tej akcji. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczniów na to jak ważna jest na co dzień życzliwość, serdeczność, uprzejmość. To nic nie kosztuje, a ma ogromną moc. Radosny uśmiech, ciepłe słowo, miłe gesty, krótkie pozdrowienia- wystarczy przecież tak niewiele , by wokół wszystkim żyło się lepiej, radośniej.

Ten dzień był okazja do rozmów na temat tego jak być dobrym człowiekiem, jak okazywać życzliwość i szacunek w różnych sytuacjach i miejscach.

Na korytarzu pojawiło się” Drzewko Życzliwości i Pozdrowień”, gdzie na przygotowanych wcześniej kolorowych listkach uczniowie mogli napisać miłe słowa, życzenia czy krótkie pozdrowienia swoim kolegom , koleżankom i nauczycielom. Chętnych do przekazania miłych słów i pozdrowień nie brakowało, a nam pozostaje mieć nadzieję, że miłe i życzliwe słowa pozostaną z nami na co dzień, nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.