Otwarcie sali aktywności fizycznej

W środę 25 października w Szkole Podstawowej nr 13  odbyło się otwarcie nowej Sali Aktywności Fizycznej ( Siłowni ). To nowy projekt , który został zrealizowany w naszej placówce z inicjatywy Dyrektora Szkoły p. Dariusza Kasprzyka.

Sala ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej uczniów,  nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Będzie z niej można korzystać praktycznie przez cały dzień. Od otwarcia szkoły, aż do jej zamknięcia czyli do godziny 20:00.

Na ćwiczących czeka nowy Atlas 4-stanowiskowy, bieżnia z 16-toma programami do ćwiczeń biegowych i regulowanym kątem nachylenia, orbitreki, rowerki, ławka do wyciskania z gryfem prostym i łamanym, drążek, hantle i inny sprzęt sportowy.

W otwarciu wzięła udział klasa VIII A, która pod okiem p. Łukasza Kardysia, instruktora z Kombinatu Formy, ćwiczyła i mogła się dowiedzieć jak w sposób odpowiedni i bezpieczny korzystać z nowego sprzętu sportowego w naszej nowej sali.

Dyrekcja ZSP 1 i cała społeczność szkolna składa podziękowania Gminie  Skarżysko-Kamienna oraz p. Michałowi Kucewiczowi, dzięki którym nasz projekt mógł zostać zrealizowany.