Wycieczka klasy 4a do Opatowa i Krzemionek

W czwartek 18.05.2023 r. uczniowie z klasy 4a pod opieką wychowawcy p. Dariusza Frydryka i Księdza Mateusza Nowaka. Wybrali się na wycieczkę do Opatowa i Królestwa Krzemienia Pasiastego. Kopalnia tego surowca to najcenniejszy zabytek archeologiczny Polski a jednocześnie jeden z najcenniejszych na świecie zabytków pradziejów górnictwa.

Kolejnym punktem wspaniałej wyprawy było zwiedzanie Podziemi Opatowskich. Jest to podzielona trasa turystyczna składająca się z połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów miejskich datowanych na XIII – XV wiek. Dla uczestników wycieczki była to niezapomniana żywa lekcja historii.

Pomimo deszczowej pogody na twarzach uczniów widać było uśmiechy. Po smacznym obiedzie wszyscy trochę zmęczeni intensywnym dniem wrócili do swoich domów z pamiątkami. Wśród nich znajdowały się tradycyjne, wytwarzane od 30 lat – Krówki Opatowskie. Ich niepowtarzalny smak to powrót do czasów dzieciństwa.