Międzynarodowy Dzień Przytulania

19 stycznia świętowaliśmy w szkole „Międzynarodowy Dzień Przytulania”, który zgodnie z kalendarzem przypada na 21 stycznia. Wszyscy uczniowie i pracownicy chętni do udziału w akcji byli ubrani na czerwono lub przylepiali do stroju czerwony symbol. Ideą przewodnią było zwrócenie uwagi na ogromną wagę kontaktu fizycznego dla naszego codziennego funkcjonowania.

Podczas zajęć z psychologiem uczniowie rozmawiali o tym, że bliskość fizyczna wpływa na zdrowie i nastrój, a także poznawali swoje i cudze granice komfortu w kontakcie z innymi ludźmi.

Jak powiedziała Virginia Satir, amerykańska psychoterapeutka, „aby przeżyć, potrzebujemy czterech uścisków dziennie. Potrzebujemy ośmiu uścisków dziennie, żeby zachować zdrowie. Żeby się rozwijać, potrzebujemy dwunastu uścisków dziennie”.

Przytulanie to najbardziej naturalny i pierwotny sposób wyrażania emocji, zatem…nie wstydźmy się przytulać! 

Wybierz język / вибрати мову