III Mikołajkowy Mecz Matematyczny

15.12.2022r odbył się w I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku – Kam. III Mikołajkowy Mecz Matematyczny dla uczniów klas 8 szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowania matematyką, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji.

Z naszej szkoły w meczu wzięły udział 2 trzyosobowe zespoły składające się z uczniów klas 8.
Drużyna uczniów z klasy 8b: Kaleta Wiktor, Kapcia Przemysław, Kłuś Aleksander.
Drużyna uczniów z klasy 8c: Drążkiewicz Tomasz, Kasprzycki Mikołaj, Skowron Mateusz.

Obie nasze drużyny znalazły się w pierwszej dziesiątce startujący drużyn. Drużyna z 8c na 7, a drużyna z 8b na 10 miejscu.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.