Dzień Świątecznego Swetra

W „Trzynastce” 13 grudnia odbył się po raz pierwszy Dzień Świątecznego Swetra. Jest on wzorowany na tradycji fińskiej szkoły, w której taki dzień ma budować dobre relacje międzyludzkie, tworzyć atmosferę świąt i zabawy. Bo Dzień Świątecznego Swetra to zabawa, ale nie przymus. Świąteczny sweter zakładają tylko ci, którzy chcą.

W naszej szkole w zabawę włączyli się niemal wszyscy: dyrekcja, pani sekretarka, nauczyciele i inni pracownicy oraz oczywiście uczniowie, a także przedszkolaki z Przedszkola nr 16 wraz ze swoimi nauczycielami. Członkowie Samorządu Szkolnego zachęcali wszystkich do wspólnych zdjęć na ściance stworzonej przez panią Bożenę Kwiatkowską specjalnie do tego celu.

Choć pstrokaty sweter z nadrukiem renifera, choinki czy uśmiechniętego bałwana nie należy do najbardziej stylowych elementów garderoby, warto jednak było zrobić wyjątek i dać się ponieść magicznej atmosferze zbliżających się świąt, pokazując przy tym, że nieobce nam są poczucie humoru i dystans do siebie.