Podchody i noc filmowa

W piątkowy wieczór 9 grudnia, w naszej szkole odbyła się Noc Filmowa połączona z imprezą rekreacyjną zwaną podchodami, zorganizowana przez psychologa szkolnego p. Agnieszkę Kwiatkowską oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Renatę Kubik i Beatę Siuszczyńską.

Wzięli w niej udział uczniowie z klasy siódmej oraz ósmych. Do zabawy ochoczo włączyli się również nauczyciele: p. Olga Langer, p. Małgorzata Kosińska, p. Kamila Kotusiewicz, p. Izabela Ucińska, p. Bożena Kwiatkowska, p. Katarzyna Tokarczyk, p. Edyta Pukowska, p. Justyna Lisowska- Czekaj oraz p. Jerzy Miernik. Nad wszystkim czuwała p. dyrektor Joanna Białek.

Uczniowie zostali podzieleni na 7 grup dobieranych losowo. Polem działania był rozległy budynek naszej szkoły. Zespoły wykonywały na trasie różnorodne zadania, np. musieli ułożyć wiersz o szkole i zimie, skomponować układ taneczny, wykonać 7 celnych rzutów do kosza, zrobić zwierzątko z rolki po papierze toaletowym, folii bąbelkowej, kawałka sznurka, wykałaczek i kawałeczka plasteliny, rozwiązać krzyżówki, zadanie matematyczne i zagadkę ortograficzną, wykazać się znajomością języka angielskiego oraz języka niemieckiego, a także sprawdzić się jako programiści.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez SU, który sfinansował również pizzę dla wszystkich uczestników. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że podchody to wspaniała zabawa i chcą ją powtórzyć.

Spotkanie zakończyła projekcja doskonale wprawdzie znanych, ale lubianych filmów świątecznych: „Grinch: świąt nie będzie”” oraz „W krzywym zwierciadle: witaj święty Mikołaju”.