Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.W bibliotece gościły klasy: 2a, 2b, 3a i 3b. Tematem zajęć był miś w literaturze i przyrodzie.
Dzieci czytały wiersze o misiu, poznały książki, których bohaterem jest miś i odgadywały imiona bajkowych misiów. Mówiły o misiach, które spotykamy obserwując przyrodę, w czasie wycieczki do zoo oraz nocą widzimy na niebie. Obejrzały film „Wielka Niedźwiedzica, czy Wielki Wóz”, słuchały piosenek: Pluszowe niedźwiadki w wykonaniu zespołu Czerwone Gitary oraz Pluszowy miś – Bahamas.

24 listopada bibliotekę odwiedziły również grupy przedszkolne z klas 0.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Kto przytuli misia Tulisia, śpiewały piosenki Jadą, jadą misie, Ja jestem Gummi Miś, Stary niedźwiedź mocno śpi.
Można było również obejrzeć wystawę prac przygotowanych przez klasy drugie i trzecie na konkurs plastyczny Miś – mój ulubiony bohater literacki( I miejsce Maja Ciura klasa II a, II miejsce Hanna Guzikowska klasa III b, III miejsce Emilia Ludew klasa II b).
Wychodząc wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci żelowego misia.