Wolność kocham i rozumiem…

W dniu 9 listopada 2022 uroczystym apelem uczczono w Szkole Podstawowej nr 13 obchody 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego.

Następnie zgromadzeni w sali uczniowie i nauczyciele zostali zabrani w słowno – muzyczną podróż po historii naszej ojczyzny. Przypomniano najważniejsze momenty, które złożyły się na trudną i krwawą drogę Polski do wyrwania się z jarzma niewoli. Soliści i chór zaprezentowali pieśni patriotyczne z okresu walki o niepodległość. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze i przypomnieli, jak wyglądała ponad 100 – letnia droga Polaków po ukochaną wolność.

Na koniec głos zabrał Dyrektor Szkoły – Pan Dariusz Kasprzyk, który podkreślił wagę Święta Odzyskania Niepodległości. Podzielił się również ze wszystkimi refleksją, że wolność nie jest nikomu dana raz na zawsze i dlatego powinniśmy pielęgnować tę wielką wartość.

Podniosłą imprezę przygotowali wspólnie uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Kubik oraz soliści i chór prowadzeni przez p. Małgorzatę Malik. Piękną dekorację wykonała p. Bożena Kwiatkowska.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 odbyła się wieczornica patriotyczna, na którą uczniowie naszej szkoły zaprosili Rodziców.

Relację można obejrzeć na stronie portalu Skarżysko24.pl: http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/26764-wolnosc-kocham-i-rozumiem-patriotyczne-spiewanie-w-sp-13.html

Uczniowie klasy 3a i 3b pod kierunkiem wychowawczyń p. Jolanty Midury i p. Elżbiety Słoki przygotowali z tej okazji apel dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z zerówki z Przedszkola nr 16.

Na uroczystości byli obecni: Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Na wstępie wprowadzono Sztandar Szkoły oraz odśpiewano wspólnie hymn państwowy. Następnie uczniowie recytowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni legionowe. W ten sposób oddali hołd bohaterom poległym w walce o niepodległość.

Uroczysty charakter podkreślały galowe stroje uczniów.

Wybierz język / вибрати мову