„Laboratoria Przyszłości” w SP13

Ponad 775 tysięcy złotych udało się pozyskać dla skarżyskich szkół podstawowych na nowoczesne wyposażenie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Podstawówki zyskają pomoce dydaktyczne, dzięki którym zajęcia będą o wiele ciekawsze.

„Laboratoria Przyszłości” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum GovTech w Kancelarii Premiera.

W ramach tego przedsięwzięcia gmina pozyskała dla szkół podstawowych pieniądze na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz znajomość nowych technologii.

Planowany jest zakup m.in. sprzętu komputerowego i elektronicznego, drukarek 3D, kamer z akcesoriami. „Laboratoria Przyszłości” mają unowocześnić i uatrakcyjnić naukę.

Nasze szkoły podstawowe otrzymały następujące wsparcie (kwota dofinansowania uzależniona była od liczby uczniów):

Szkoła Podstawowa nr 13  – 114 600 zł

Do naszej szkoły trafił następujący sprzęt:

drukarka 3D Zortrax;

-mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami;

-lutownica;

-kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami;

-mikroport z akcesoriami;

-oświetlenie do realizacji nagrań;

-mikrofon kierunkowy z akcesoriami;

-aparat fotograficzny z akcesoriami;

-gogle wirtualnej rzeczywistości;

-mikrofon nagłowny z akcesoriami;

-dyktafon;

-robot edukacyjny wraz z akcesoriami;