Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Co tu dużo pisać – WAKACJE!

Nareszcie! Nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień roku szkolnego – ostatni. Humory dopisywały jak chyba nigdy. Ale nie obyło się też bez nutki wzruszenia, szczególnie u absolwentów – to koniec pewnego etapu w życiu i początek nowego.

Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom, po czym nastąpiło ślubowanie absolwentów.

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego uhonorowano uczniów wyróżniających się wynikami nauce, wzorową frekwencją, sukcesami sportowymi, a także tych, którzy z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę w konkursach pozaszkolnych.

Nagrodami zostały również uhonorowani laureaci wyróżnienia „Absolwent na szóstkę”, Gabriela Mielicka i Michał Jakutowicz z klasy 8A, Aleksandra Madej z klasy 8 B oraz Zuzanna Wiśniewska i Miłosz Dobrucki z klasy 8 C.

Tytuł Prymusa Szkoły ze średnią 5,74 otrzymała uczennica klasy 8a Gabriela Mielicka. Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych uczniów wręczone zostały przez panią Dyrektor Elżbietę Chajdugę, Przewodniczącego Komisji Oświatowej Andrzeja Warwasa oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kroniga, który z okazji zbliżających się wakacji złożył uczniom życzenia udanych, bezpiecznych i spokojnych wakacji.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podsumowań i refleksji dotyczących różnych obszarów życia i funkcjonowania szkoły. Mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominał ,,Trzynastkę”.

Podczas zakończenia roku szkolnego uczniowie, kadra pedagogiczna oraz Prezydent Konrad Kronig podziękowali za dotychczasową pracę Pani Dyrektor Elżbiecie Chajdudze, która po wielu latach pracy żegna się ze szkołą i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Jej miejsce na fotelu dyrektora zajmie Dariusz Kasprzyk.

W trakcie uroczystości pożegnano, dziękując serdecznie za wieloletnią pracę, odchodzących na emeryturę pracowników szkoły: sekretarza szkoły – panią Sabinę Garbacz, referenta – panią Urszulę Majewską oraz starszego intendenta – pana Wiesława Garbacza oraz nauczycieli: panie Janinę Kuźmiańczuk, Martę Łękawską, Danutę Pająk i Elżbietę Pietrasiak.

Życzymy wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji. Niech w lipcu i sierpniu czas stoi w miejscu!

 

 

Wybierz język / вибрати мову