Turniej Tańca Sportowego – podsumowanie

14 maja w hali widowiskowo – sportowej I LO im. J. Słowackiego odbył się II Skarżyski Turniej Tańca Sportowego, który został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Celsium i trenerkę zespołu Angels Edytę Pukowską. Współorganizatorami zawodów byli: I LO im. J. Słowackiego, Zespół Szkół Publicznych Nr 1. Turniej został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Powiatu Skarżyskiego i Urząd Miasta w Skarżysku- Kamiennej w związku z realizacją zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej.

Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy zorganizować turniej na wysokim poziomie i zapewnić zawodnikom nagrody. Gościliśmy tancerzy z województwa świętokrzyskiego oraz Małopolski . Podczas otwarcia turnieju obecni byli: Zastępca Prezydenta miasta Skarżyska – Kamiennej Pan Krzysztof Myszka, Członek Zarządu powiatu skarżyskiego Pani Katarzyna Bilska, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 Pani Elżbieta Chajduga, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 1 Pani Joanna Białek, Dyrektor I LO im. J Słowackiego Pani Martyna Maćkowiak, Pani Agnieszka Plaskota, którzy wręczali tancerzom medale, puchary, nagrody. W roli konferansjerów wystąpili p. Justyna Klimaszewska – Malik i p. Bartek Młynarczyk. Gościnne Skarżysko stało się miejscem pięknej tanecznej rywalizacji formacji w kategoriach Art Dance (jazz, modern, taniec współczesny) i Cheerleaders.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, prezentowane choreografie budziły wielki podziw i entuzjazm. Obejrzeliśmy 35 prezentacji ocenianych przez profesjonalne Jury w składzie: sędzia główny Pani Monika Pająk Kielce, Pani Agnieszka Tarkowska Kraków, Pan Robert Jędrzejczyk Radom.

Na turnieju wystartowały aż cztery formacje taneczne z naszej szkoły. W kategorii cheerleaders Freestyle Pom Mini II miejsce zajął zespół Angels Kids w kategorii Junior młodszy II miejsce zajął zespół Mini Angels, w kategorii Junior I miejsce zajął zespół Angels.

W kategorii Pom Dance Junior młodszy II miejsce zajął zespół Angels II. Wyróżnienia dostały również najlepsze zawodniczki w swoich kategoriach: Alicja Wlazło, Karina Glijer, Zuzanna Lenart i Milena Kaczmarczyk. W przerwie pomiędzy blokami tanecznymi wystąpiły nasze cheerleaderki: Lena Biernacka, Wiktoria Łukomska, Ela Figarska. Na zakończenie turnieju zespół Angels porwał do tańca wszystkich obecnych na sali i poprowadził wspólny taniec „Hey Baby”.

II Skarżyski Turniej Tańca Sportowego okazał się sukcesem organizacyjnym między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców a także wolontariuszy. Dali z siebie wszystko, pomagali od samego początku do końca począwszy od wystroju hali , obsługi biura turnieju, kawiarenki z poczęstunkiem, liczenia punktów, pilnowania porządku i posprzątania całości po turnieju.

W organizację zawodów zaangażowanych było wielu wolontariuszy głównie obecnych i byłych cheerleaderek z Angels. Z pełnym profesjonalizmem podeszli do swoich zadań i pokazali, że można na nich liczyć. Szczególne podziękowania należą się p. Małgosi Kosińskiej, p. Renacie Kubik, p. Basi Ziemniak, p. Dominice Ciurze oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację turnieju oraz piekli ciasta.

Turniej pokazał, że stanowimy zgrany team i razem możemy robić wielkie rzeczy promujące naszą szkołę i miasto.

Wybierz język / вибрати мову