Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

W świetlicy witaliśmy wiosnę na wesoło uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

Podczas zajęć dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, wzbogacały wiedzę na temat zwiastunów wiosny, obserwowały zmieniającą się pogodę, szukały oznak zbliżającej się wiosny w przyrodzie, a także rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie zapoznali się z następującymi utworami o tematyce wiosennej:

• J. Brzechwa ”Przyjście wiosny”
  • W. Rusiecka ”Wiosna idzie”
  • W. Bełza ”Wiosna”
  • M. Konopnicka ”Razem ze słonkiem”

W czasie zajęć plastycznych dzieci bardzo chętnie wykonywały prace tematycznie związane z wiosną, które zostały wyeksponowane w naszej świetlicowej galerii.