Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji uczniowie klas 0 – grupa V i VI oraz klasy 1a i 1b zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Na zajęciach uczniowie poznali sylwetkę Hansa Christiana Andersena, wysłuchali baśni pt „Calineczka”, chętni opowiadali streszczenia utworów „ Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, poznali cechy baśni oraz morał – baśnie pouczają o właściwym postępowaniu, przestrzegają przed złymi uczynkami.

Na zakończenie uczniowie dostali kolorowanki przedstawiające postaci z omawianych baśni.

Wybierz język / вибрати мову