Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 25 i 26 listopada w bibliotece gościły klasy: 2a, 2b, 3a i 3b.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia historii powstania pluszowego misia. Następnie dzieci przypomniały sobie pluszowego misia – bohatera bajek i filmów oraz misie w przyrodzie – osiem gatunków niedźwiedzi. Bohaterem naszego święta był wyjątkowy miś – niedźwiedź Wojtek, kapral z armii generała Andersa. Losy Wojtka, syryjskiego niedźwiedzia brunatnego dzieci mogły poznać w trakcie oglądania filmu animowanego pt „Miś Wojtek”. Były też zagadki i krzyżówka.

23 i 29 listopada bibliotekę odwiedziły również grupy przedszkolne – Tygryski, Motylki i Smerfy.

Przedszkolaki wysłuchały bajki „Kto przytuli misia Tulisia”– opowieści o małym brunatnym misiu, który budzi się z zimowego snu i bardzo pragnie się do kogoś przytulić…

Można było również obejrzeć wystawę prac przygotowanych na konkurs plastyczny „Miś – mój przyjaciel”.

Wychodząc dzieci otrzymały kolorowanki oraz słodki poczęstunek w postaci żelowego misia.

Wybierz język / вибрати мову