Pożegnanie klas ósmych

Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane….w tym roku szkolnym ponownie inne niż zwykle, nietypowe, w cieniu pandemii.

Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, w kameralnym gronie – w obecności pani dyrektor Elżbiety Chajdugi oraz pani wicedyrektor Joanny Białek, pań wychowawczyń: pani Renaty Kubik i pani Danuty Pająk, rodziców ósmoklasistów reprezentujących Radę Rodziców: pani Anny Sławińskiej i pana Adama Gawędy oraz nauczycieli i pracowników administracyjno- obsługowych szkoły. Wręczenie świadectw odbyło się na tle symbolicznej dekoracji.

Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom, po czym nastąpiło ślubowanie absolwentów.

W dalszej części uroczystości dyrektor Elżbieta Chajduga wraz z panią wicedyrektor Joanną Białek oraz wychowawcami klas ósmych wręczały nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Nagrodami zostały również uhonorowane laureatki wyróżnienia „Absolwent na szóstkę”, uczennice klasy 8a Anna Nowak i Martyna Kocia.

Tytuł Prymusa Szkoły ze średnią 5,57 otrzymała uczennica klasy 7a Gabriela Mielicka. Pani Dyrektor pogratulowała również Michałowi Jakutowiczowi z klasy 7a, który został finalistą II Kuratoryjnego Konkursu z Informatyki. 

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podsumowań i refleksji dotyczących różnych obszarów życia i funkcjonowania szkoły. Mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominał ,,Trzynastkę”.

Życzymy wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji.

Wybierz język / вибрати мову