Uczniowie Nauczycielom…..

14 października – Dzień Edukacji Narodowej, polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole była to okazja do życzeń i podziękowań. Każda klasa przygotowała swojemu wychowawcy śpiewający prezent- piosenkę przygotowaną na zajęciach muzyki pod kierunkiem p. Małgorzaty Malik. Nietuzinkowy prezent zafundował nauczycielom Samorząd Uczniowski. W tajemnicy przed Nimi zorganizował konkurs na portret/karykaturę nauczyciela. Wpłynęło kilkanaście prac. Niektórzy nauczyciele mieli szczególne względy i znaleźli się na kilku pracach. Jest to dobra okazja, by spojrzeć na swoich belfrów innymi oczami. Niektórzy z uwagą będą starali się rozpoznać siebie, niektórzy uśmiechną się na widok humorystycznych portretów swoich koleżanek i kolegów. Z pewnością znajdą się i tacy, którzy z zazdrością będą podziwiali portrety innych i zrobi im się szkoda, że ich tu nie ma.

Spójrzmy, jak nauczycieli widzą uczniowie.

Wiemy, że dla najmłodszych uczniów pani, pan nauczyciel to KTOŚ bardzo ważny. W tym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I, II, III również w sposób szczególny postanowili docenić swoich nauczycieli. Do życzeń i podziękowań za trud i pracę dołączyli swoje prace – portrety własnoręcznie wykonane. Wszystkim nauczycielom było bardzo miło zobaczyć jak wyglądają w oczach swoich uczniów.

A tu śpiewający prezent….