Dni Języków Obcych – warsztaty

20 listopada 2019 grupa uczniów z kl. 6a, 6b i 6c wraz z opiekunami wzięła udział warsztatach z języka angielskiego w ramach XVII edycji Dni Języków Obcych zorganizowanych w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Celem warsztatów była prezentacja osiągnięć uczniów w zakresie języków obcych oraz przybliżenie nauczycielom zagadnień ułatwiających i uatrakcyjniających nauczanie języków obcych.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych realioznawstwu w nauczaniu języka angielskiego, grach i konkursach językowych oraz mieli możliwość spotkania z wolontariuszami z Regionalnego Centrum Wolontariatu, którzy przyjechali do nas z Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Danii i Turcji. Wolontariusze opowiedzieli młodzieży o swoich krajach oraz kulturach. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić się w komunikacji w języku angielskim.