Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 roku obchodzimy 30 rocznicę uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF jest „dla każdego dziecka-dzieciństwo”.

Nasza placówka przyłączyła się do obchodów rocznicy uchwalenia  tego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W  szkole w listopadzie przeprowadzone zostały działania, których celem było przybliżenie historii powstania i treści konwencji o prawach dziecka. We wszystkich klasach odbyły się  zajęcia edukacyjne dla dzieci w oparciu o scenariusze UNICEF lub własne materiały, podczas których przybliżono  uczniom najważniejsze informacje na temat Konwencji o  prawach dziecka.

W rocznicę uchwalenia konwencji – 20 listopada uczniowie i przedszkolaki przyszli ubrani na niebiesko (kolor UNICEF). Każda klasa i grupa przedszkolna posiadała niebieskie elementy i akcesoria – flagi, kwiatki, pompony.   Przedszkolaki i uczniowie klas I – III ubrani na niebiesko,  machając wybranymi niebieskimi elementami,  przemaszerowali wraz z Dyrekcją i wychowawcami w uroczystym korowodzie ulicami  wokół szkoły.

Uczniowie klas IV- VIII wykonali plakaty o tematyce związanej z Konwencją o prawach dziecka. Dodatkowo uczniowie z klasy 5A oraz 7A zaprezentowali tego dnia społeczności uczniowskiej przygotowane pod kierunkiem wychowawców przedstawienie o tematyce związanej z prawami dziecka.

Wystawa plakatów

Zajęcia edukacyjne w klasie 5a