Wystawa w bibliotece szkolnej

W 2018 r. przypada 100. rocznica urodzin metropolity przemyskiego. Ksiądz Arcybiskup był obrońcą praw wiernych i jednym z duchowych przywódców pokojowych zmagań narodu polskiego o niepodległość Ojczyzny.
Metropolita przemyski był „nieustępliwym obrońcą praw wiernych Kościoła katolickiego i jednym z duchowych przywódców pokojowych zmagań narodu polskiego o niepodległość Ojczyzny”.
„W latach 70. XX wieku kuria biskupia w Przemyślu była miejscem spotkań opozycji demokratycznej
i niepodległościowej, w tym szczególnie niezależnego ruchu chłopskiego.

W latach stanu wojennego pomagała rodzinom internowanych i była enklawą niepodległej Polski, kultury niezależnej oraz ośrodkiem wsparcia Polaków zaangażowanych w działalność antykomunistyczną” – podkreślono w uchwale ustanawiającej rok 2018  Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka.

Biblioteka szkolna SP 13 przyłączyła się do obchodów roku abp Tokarczuka, organizując wystawę o jego życiu i działalności do obejrzenia, której zapraszamy do końca lutego 2018 
w godzinach pracy biblioteki.

 

Wybierz język / вибрати мову