Wkrótce Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Jak co roku nasza szkoła będzie obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przypada on na  06.02.2018 r.

Święto obchodzone jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI angażuje państwa z całego świata. Na stronie www.saferinternetday.org  można znaleźć więcej wiadomości na ten temat. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), a głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange oraz  Facebook.  DBI zostało również objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre  i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony”.

Nasza szkoła również włącza się w obchody DBI. Biblioteka zaprasza uczniów do obejrzenia wystawy jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jakie istnieją zagrożenia w sieci.  Do akcji przyłączył się też pedagog szkolny z informacjami na tablicy pedagoga. Są to informacje dla rodziców dotyczące bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno- komunikacyjnych.

Wybierz język / вибрати мову