Dzień Matematyki

7 czerwca w naszej szkole ogłoszono Dniem Matematyki.

Uczniowie klas I – VI obejrzeli montaż słowno – muzyczny dotyczący figur płaskich w wykonaniu: Macieja Lipienieckiego,  Aleksandry Dobrowolskiej, Mateusza Horbala, Natalii Michalskiej, Zuzanny Mańka, Anny Dąbrowskiej, Dominiki Kaczmarek , Sandry Skowron i Szymona Kamińskiego.

Brali również udział w konkursie wiedzy o figurach geometrycznych, zabawach zręcznościowych, rozwiązywali sudoku, rebusy , zagadki logiczne, układali figury z tangramu.

Zwyciężyła klasa III b i klasa V a uzyskując największą ilość punktów. Dzieci poprzez zabawę rozwijały logiczne myślenie oraz  umiejętność pracy w grupie.

Plakaty matematyczne wykonane przez uczniów były przykładem ich kreatywności i stanowiły doskonałą dekorację sali.
Dzień Matematyki przygotowała  pani Ewa Gluza, o oprawę plastyczną zadbała pani Bożena Kwiatkowska, a pani Walczak- mama Marysi i Zosi z klasy 4 a  zapewniła oprawę muzyczną.