„Ziemia – niebieska planeta. Jak oszczędzać wodę”

3 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla klasy 4a. Organizatorem był Zakład Wodociągów
w Skarżysku-Kamiennej. Tematem spotkania było: „Ziemia – niebieska planeta. Jak oszczędzać wodę ?”.

Prowadzący prezentowali uczniom poprzez doświadczenia ile wody zużywają ludzie podczas codziennego życia, jaką część całej ilości wody stanowi woda oczyszczona.
Dzięki prezentacji uczniowie mieli możliwość zaobserwować, że wody oczyszczonej jest bardzo mało,  a zużywana jest w bardzo szybkim tempie. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia w grupach. Uczniowie wycinali z kartek kropelki wody, a następnie pisali na nich swoje propozycje sposobów oszczędzania wody. Pod koniec zajęć jedna z osób prowadzących zajęcia – Bezimienny Doktor poprosił uczniów o przyklejenie wszystkich kropli wody do plakatu, tworząc kodeks oszczędzania wody. Na zakończenie prowadzący zaprosili uczniów do udziału w Festynie na Stadionie Ruchu (sobota, 4 czerwca br.) oraz konkursu – „Imię dla Pana Doktora”.

Wybierz język / вибрати мову