„Sportowe Weekendy” – Turniej Piłki Koszykowej i Siatkowej

W sobotę 23  listopada w Zespole Szkól Publicznych Nr 1 odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców i Turniej Piłki Siatkowej  Dziewcząt klas VI i I Gimnazjum., zawody rozegrane zostały w ramach programu „Sportowe Weekendy”.

Celem Sportowych Weekendów jest uatrakcyjnienie jesiennych weekendów poprzez organizację współzawodnictwa sportowego w którym uczestniczą dzieci i młodzież ze skarżyskich szkół.
W turnieju piłki siatkowej udział wzięło pięć drużyn Gimnazjum Nr 1(A), Gimnazjum Nr 1(B), Gimnazjum Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 13. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, jeden set do 25. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Gimnazjum Nr 1 ( A ), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1, na trzecim miejscu zawody zakończyły zawodniczki z Gimnazjum Nr 3.

W turnieju piłki koszykowej wzięła udział rekordowa jak do tej pory ilość drużyn – 13, po dwie drużyny wystawiły SP 1,SP 3,P 5, SP 7, SP 8 i  SP 13, stawkę uzupełniła reprezentacja SP2.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowały „każdy z każdym”, dwie najlepsze drużyny w grupie awansowały do półfinałów. Z grupy A do dalszych gier awansowały ekipy SP 1 i SP 13, z grupy B SP 5 i druga drużyna SP 3.  W finale znalazły się SP 13 i SP 1, które wygrały mecze półfinałowe. W meczu o trzecie miejsce pierwsza drużyna SP 13 wygrała z SP 5 , w finale druga drużyna SP13 pokonała SP 1.

Wybierz język / вибрати мову