Dzień Matematyki

17 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. W tym dniu uczniowie mieli okazję do trochę innych spotkań z matematyką niż na typowych lekcjach. Uczniowie klas I i II malowali mandale matematyczne czyli rysunki odprężające i pobudzające wyobraźnię. Uczniowie klas III budowali z pudełek makietę szkoły. Uczniowie klas IV-VI rozwijali logiczne myślenie, rozwiązując krzyżówki matematyczne, wyszukiwanki, magiczne kwadraty, sudoku oraz układali tangramy.

W Dniu Matematyki uczniowie klas IV i V mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, uczestnicząc w szkolnych konkursach. Uczniowie klas IV walczyli o tytuł „Mistrza Rachunków”. Dla klas V odbył się szkolny konkurs matematyczny czytania ze zrozumieniem pod hasłem „Rozumiem tekst, który czytam”.

Organizacją Dnia Matematyki zajęły się nauczycielki matematyki: panie Jolanta Fornal i Ewa Gluza oraz wychowawcy klas I-III. Takie nietypowe spotkanie z matematyką bardzo podobało się uczniom i jest dobrym pomysłem na kontynuację w latach następnych.

Wybierz język / вибрати мову