Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach znanej i poważnej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom kl 2 a i 2 b wraz z paniami Ewą Wojtkowicz-Myszką i Elżbietą Słoką, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym ,, Książka-przyjaciel-prawdziwy” pod hasłem – W krainie Sololandii.
Rada Rodziców SP nr 13 zakupiła w tym celu do szkolnej biblioteki trzy tomy powieści Beaty Kołodziej ,,W krainie Sololandii”.
Każda z klas rozpoczęła udział w konkursie od codziennego czytania jednego rozdziału książki ,, Pamiętnik wielkiego skrzata” wyżej wymienionej aktorki. Przez 15 dni uczniowie poznawali ciekawe historie wielkich skrzatów. Po przeczytaniu całej książki została przeprowadzona lekcja, podczas której dzieci miały możliwość wypowiedzenia się na jej temat. W ramach eliminacji klasowych  (10.04.2013r) obydwie klasy pisały krótki test. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów przeszli do szkolnego etapu Konkursu ( 15.04.2013).

Klasę 2 a reprezentowali : Nina Dulewicz, Eliza Kulig oraz MIkołaj Dudek.

Klasę 2 b  Krzyś Kaluga, Filip Samiec, Wiktoria Sztabowska i Szymon Mamla.

Pozostali uczniowie mogli zaangażować się do pomocy w Konkursie jako  Jury, Asystenci i Obserwatorzy Konkursu.

Zawodnicy losowali pytania oraz fragmenty książki, udzielali odpowiedzi , wskazywali bohatera danego fragmentu, miejsce  i okoliczności akcji. Jury dokonywało oceny i punktacji odpowiedzi.

1 miejsce w Konkursie zajął Krzyś Kaluga z klasy 2b ( 6 punktów)

2 miejsce Nina Dulewicz z klasy 2a ( 5 punktów)+ 4 w dogrywce

3 miejsce Filip Samiec z klasy 2b ( 5 punktów) + 3.5 punktów w dogrywce

Wszyscy zawodnicy Konkursu Szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Czytajmy dzieciom książki, a i one będą je czytać  ,, Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco