Dzień matematyki

matematyka-065a

Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez ministra edukacji narodowej, Rokiem Odkrywania Talentów. Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku- Kam. 21 marca realizowali projekt „Dzień matematyki”. Witając wiosnę odkrywamy talenty i umiejętności wychowanków – to hasło było jego mottem. Uczniowie klas 6a i 6c przygotowali apel szkolny dla swoich kolegów z klas I – VI, podczas którego zaprezentowali inscenizację „ W świecie liczb naturalnych”. Po tej dowcipnej lekcji matematyki odbył się pokaz mody – matematyczne inspiracje. Reprezentanci starszych klas zaprezentowali w nim własnoręcznie wykonane stroje inspirowane matematyką. Najlepsze kreacje nagrodzono. Uczniowie klas I – III wykonywali plakaty zawierające liczby, figury geometryczne oraz ciekawe hasła propagujące matematykę. Na lekcjach poszczególnych przedmiotów w klasach starszych nauczyciele przybliżali zastosowanie matematyki w życiu codziennym, uczniowie rozwiązywali łamigłówki, odbywały się gry i zabawy matematyczne. Zrezygnowano z tradycyjnych lekcji na rzecz działań rozwijających zdolności poznawcze i artystyczne, aby wydobyć cały potencjał twórczych aspiracji dzieci i młodzieży.

Wybierz język / вибрати мову