Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10

Pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok nauki. Na pierwsze w nim spotkanie przybyli uczniowie, nauczyciele, a także grupka rodziców. Był to ważny dzień szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach Naszej Szkoły. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym naukę w nowym roku szkolnym Pani Dyrektor życzyła wielu sukcesów, możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz sprostania nowym zadaniom i wyzwaniom.
Ale pierwszy września to nie tylko data kojarzona z rozpoczęciem roku szkolnego. To również rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. To, co zdarzyło się 70 lat temu, nie może zostać zapomniane, a szkoła jest tym szczególnym miejscem, gdzie prawda historyczna musi być pielęgnowana. Minutą ciszy, w skupieniu oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli.