„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

dsc06027

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Projekcie Edukacyjnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowanym przez  Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Projekt będzie trwał trzy lata. Adresatami podjętych działań są uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych oraz ich nauczyciele, którzy wykazują się aktywnością twórczą.Wspieranie rozwoju uczniów  będzie odbywać się poprzez kształtowanie kluczowych kompetencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Proces kształcenia oparty już od pierwszej klasy na aktywności i samodzielności, wiązaniu poznania z działaniem i respektowaniu indywidualnego profilu inteligencji – to istota nowoczesnej szkoły. Udział w tym przedsięwzięciu daje szansę rozwoju zainteresowań, zdolności i umiejętności uczenia się zgodnie z indywidualnym rytmem rozwoju oraz indywidualnym profilem inteligencji dziecka. Umożliwia działania we wszystkich dziedzinach aktywności dziecka, a szczególnie: językowej (język ojczysty i obcy), matematyczno – przyrodniczej, artystycznej, ruchowej, komunikacyjno – informacyjnej i społecznej. W bieżącym roku szkolnym projekt ten realizowany jest w klasie IIa pod kierunkiem wychowawczyni  pani Ewy wojtkowicz – Myszki.
Więcej informacji na stronie www.pierwszaki.eu