Apel o Hubalu

24 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy śmierci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. B. Bilską przybliżyła uczniom sylwetkę wspaniałego żołnierza i wyjątkowego człowieka, patrona naszej szkoły – Henryka Dobrzańskiego. Recytacja wierszy przez uczniów, należących do koła teatralnego, w żołnierskich mundurach w scenerii brzozowego lasu oraz piosenki partyzanckie w wykonaniu chóru i solistów z gimnazjum tworzyły niezwykle podniosłą atmosferę. Na koniec pan dyrektor A. Warwas i pani wicedyrektor J. Białek wręczyli nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursie wiedzy o patronie szkoły zorganizowanym przez p. A. Rymarczyk.
Apel przygotowała p. B. Bilska wraz z kołem teatralnym, a oprawę muzyczną zadbała p. Barbara Lelonek.

Wybierz język / вибрати мову